Edukacja seksualna

Czy jest czas, gdy nie ma nas? - czyli filozoficzne zagwozdki dla Animatorów Edukacji Seksualnej

W ramach cyklu szkoleń dla Animatorów Edukacji Seksualnej odbyły się warsztaty z dociekań filozoficznych. Do wytężonej pracy szarych komórek nakłoniła nas wykładowczyni z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego prof. Aldona Pobojewska. Warsztaty te miały na celu zapoznanie edukatorów z metodą prof. Matthew Lipmana, w ramach której pobudza się uczniów do refleksyjnego, samodzielnego myślenia oraz zadawania wnikliwych pytań w perspektywie wartości etycznych.

Konferencja "Współczesna szkoła. Współczesny nastolatek. Współczesna Edukacja Seksualna"

Fundacja Jaskółka zaprasza na konferencję zatytułowaną „Współczesna szkoła. Współczesny nastolatek. Współczesna Edukacja Seksualna”, która skierowana jest do nauczycieli, pedagogów i dyrektorów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Konferencja odbędzie się 11 czerwca 2012 roku, w godz. 10.00 – 15.00 w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104.

Seksem i paragrafem, czyli co prawo mówi o zachowaniach seksualnych

Wtorek 22.05.12 w "Biedermannie" wydawał się być gehenną. Szkolenie z aspektów prawnych związanych z zachowaniami o charakterze seksualnym nie zapowiadało się jako łatwe i przyjemne, chociażby ze względu na tematykę. Jednak zawiłości tematu przestały stanowić problem merytoryczny dla Animatorów Edukacji Seksualnej w chwili, gdy głos w tej sprawie zabrała dr Małgorzata Wysoczyńska z Katedry Prawa Karnego Uniwersytetu Łódzkiego. Jesteśmy wdzięczni za szeroki zakres oraz dostępny sposób przekazanej nam wiedzy.

Szkolenie dla Animatorów Edukacji Seksualnej - w toku działań

Pracowite i owocne dni nastały dla Jaskółki i jej popleczników. Otóż w dniach 19 - 20.05.12 odbyło się szkolenie kolejnej grupy Animatorów Edukacji Seksualnej. Pierwsza, teoretyczna część zajęć obejmowała zapoznanie z autorskim programem dotyczącym edukacji seksualnej w szkołach, wprowadzanym przez AES w łódzkich szkołach.
Przed uczestnikami kursu jeszcze część praktyczna oraz egzamin. Trzymamy kciuki i życzymy wytrwałości w działaniach.

Fundacja Nowoczesnej Edukacji SPUNK

Jesienią 2011 roku łódzki zespół Fundacji Jaskółka, w tym dotychczasowa wiceprezeska Jaskółki Ola Dulas i Ania Jurek, podjęły decyzję o odłączeniu programu edukacji seksualnej i programu nowoczesnej edukacji od działań Fundacji Jaskółka i utworzyły Fundację Nowoczesnej Edukacji SPUNK, która rozpoczęła działalność od kwietnia 2012 roku.
Życzymy dziewczynom sukcesów i powodzenia!
Nadal będziemy się wzajemnie wpierać i przyjaźnić, i mamy nadzieję na wiele wspólnych owocnych działań tam, gdzie przyświecać będą nam wspólne cele.

Jaskółka w Zgierzu

„Jak powinna wyglądać edukacja seksualna. Poznajmy głos młodzieży” to temat debaty, która odbyła się 17.04.2012 w Kolegium Nauczycielskim w Zgierzu. Autorkami i autorami pomysłu są Radni i Radne Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza, których wspiera w działaniu Pełnomocniczka Prezydent Miasta do Spraw Młodzieży, Renata Malinowska.

Szkolenie dla Animatorów Edukacji Seksualnej

Pałac Biedermanna okazując nam swą gościnność pozwolił zaistnieć w swych murach trzeciemu już spotkaniu kształtującemu nową jaskółkową kadrę. Serdecznie dziękujemy. Animatorzy - bądźcie wytrwali! Szkolenie w toku :).

Szkolenia dla Animatorów Edukacji Seksualnej - Zaczynamy!

Fundacja Jaskółka ma przyjemność poinformować, że rozpoczyna cykl szkoleń dla Animatorów Edukacji Seksualnej.
Pierwszy etap szkolenia odbędzie się w dniach 19, 20 maja 2012 r. w godz. 10.00 - 18.00.
Uczestnicy szkolenia poznają autorską metodę prowadzenia warsztatów stworzoną przez edukatorów z Fundacji Jaskółka. Przez 16 godzin będą uczestniczyć w całym cyklu warsztatów, poznając jego zagadnienia oraz metody pracy z młodzieżą.

Szkolenie dla Animatorów Edukacji Seksualnej

W dniu 05.04.2012 odbyło się drugie spotkanie szkoleniowe dla Animatorów Edukacji Seksualnej (AES), którzy będą na stałe współpracować z Fundacją. Grupa nastawiona na zdobywanie wiedzy i szlifowanie własnych umiejętności spisuje się doskonale.
Tym razem podziękowania należą się Kołu Antropologii Literatury na wydziale Kulturoznawstwa UŁ, które użyczyło nam swoich pomieszczeń znajdujących się w pałacu A. Biedermanna.

Szkolenia czas zacząć

Fundacja Jaskółka z dumą informuje, że z dniem 30.03.2012r. rozpoczęła szkolenia nowej kadry Animatorów Edukacji Seksualnej, która na stałe będą współpracować z Fundacją. Wybrańcom serdecznie gratulujemy.
Dziękujemy Świetlicy Krytyki Politycznej za udostępnienie miejsca na szkolenie.

Strony